همه گروه ها
جستجو در میان مطالب و اخبار
جستجو در میان مجموعه ها
جستجو در میان کالا ها
مهراس آنلاین
وارد کننده انواع لپ تاپ
لذت خرید مستقیم از وارد کننده را حس کنید!
Image not available
کامل ترین مجموعه شارژر لپ تاپ
اورجینال
بهترین قیمت
یک سال گارانتی تعویض
Image not available
بزرگترین مجموعه باتری لپ تاپ
دارای شش ماه گارانتی مهراس
دادای شش ماه گارانتی مهراس
مشاهده مجموعه کامل باتری ها >
  • آنتی ویروس ESET SMART SECURITY

No Deal found
 
سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 15:23

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها/آموزش

Written by 
Rate this item
(0 votes)
تقریبا همه می دانند که چطور یک فولدر را در ویندوز مخفی کرد و همچنین همه می دانند که چطور فایل های مخفی را میتوان آشکار ساخت. اما ما در این آموزش می خواهیم کاری کنیم، که شما فولدر های خود را طوری مخفی کنید، که کسی نتواند آن ها را پیدا کند. بنابراین با ما همراه باشید و از یاد گرفتن این ترفند جالب لذت ببرید.

هر کس که با سیستم عامل ویندوز کار کرده است، می داند که می توان روی یک فایل یا فولدر راست کلیک کرده و بعد آن را ویرایش کرد. در این ویرایش می توان فایل را ویرایش کرد، تا از دید مخفی شود. مشکل این جاست که هر کسی که با کامپیوتر شما کار کند، به راحتی می تواند این فولدر های مخفی را آشکار ساخته و مشاهده کند، چه مطالبی را شما مخفی کرده اید. البته می توانید برای مخفی سازی یا دادن رمز از برنامه های مختلف استفاده کنید، تا کسی به فولدر های شما دسترسی پیدا نکند، اما بنده در این آموزش می خواهم به شما یاد دهم که چطور بدون استفاده از برنامه فولدر های خود را مخفی کنید. ساده ترین روش برای مخفی کردن یک فایل به طوری که کسی به جز شما نتواند آن را مشاهده کند، این است که یک فایل سیستم عاملی مهم بسازید، در این حالت، دیگر ویندوز فایل ها و فولدر های مخفی را که مشخص کرده اید، نمایش نمی دهد و کسی نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد. برای این کار قدم به قدم کار های زیر را انجام دهید.

ابتدا باید اعلان فرمان را باز کنید، برای این کار باید کلید های "win + r” را فشار دهید، سپس در کادر تایپ کنید cmd و بعد با ماوس گزینه ok را کلیک کنید.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش

حال نیاز دارید تا یک سری دستورات را وارد کنید. اولین دستور، دستور attrib می باشد. آدرس فولدری را که می خواهید مخفی شود را مانند آدرس زیر باید وارد کنید.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش

شما باید آدرس فولدر خود را بین دو نقل قول مانند فرمان بالا تایپ کنید.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش

حال وقتی به سراغ فایل خود می روید، دیگر آن فایل نمایش داده نمی شود، حتی با آشکار کردن فولدر ها در folder options باز فولدر شما مخفی باقی می ماند.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش

برای آشکار ساختن فولدر خود باید دستور زیر را وارد کنید، تا فولدر شما از حالت مخفی بودن خارج شود. این دستور که وارد خواهید کرد، همان دستور قبلی بود که برای مخفی کردن استفاده کرده بودید، با این تفاوت که به جای "+” باید از "-" استفاده کنید.
دستور وارده باید به شکل زیر باشد.


ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش
 
همانطور که مشاهده می کنید، فولدر مخفی دوباره آشکار شده است.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش


اخطار

با این که استفاده از این روش تقریبا ۹۹ درصد از افرادی را که با کامپیوتر شما کار خواهند کرد، فریب خواهد داد، باز باید در نظر داشته باشید که روش هایی برای آشکار کردن این فایل ها نیز وجود دارد. اگر خواستید در یک کامپیوتر این فایل ها را از حالت مخفی خارج کنید، باید از روش زیر اقدام کنید.

در folder options که می توان از طریق کنترل پنل به آن دسترسی پیدا کرد، یک گزینه در تب view وجود دارد، که در تصویر زیر مشخص شده است، باید آن تیک را برداشته و و ویرایش خود را تایید کنید، حال مشاهده خواهید کرد، که فولدر ها قابل رویت می باشند.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش

البته با کلیک بر روی این گزینه و تایید آن یک پیغام ظاهر خواهد شد و باید آن را تایید کنید. سعی کنید مواظب فایل های محافظت شده باشید تا اشتباها فولدر مهمی از سیستم عامل حذف نگردد.

ترفندی برای مخفی کردن فولدر ها+آموزش

 

Read 892120 times
روش های پرداخت

پرداخت نقدی در محل تحویل

پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

پرداخت از طریق درگاه اینترنتی
روش های ارسال

پرداخت نقدی در محل تحویل

پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

پرداخت از طریق درگاه اینترنتی
Scroll to top